Podsumowanie listopada

Listopad obfitował w wiele przedsięwzięć, którymi z radością się z Wami dzielimy! A Grudzień zapowiada się dla nas jeszcze bardziej pracowicie.

Nowym podopiecznym naszej Fundacji został Wojtek – człowiek, w którego towarzystwie nie da się smucić. Wojtek jest radosny, pozytywnie nastawiony do życia i zaraża tym wszystkich wokół. Z naszym podopiecznym spotkaliśmy się w bardzo ważnym celu, a mianowicie pomagamy Wojtkowi w zakupie nowego wózka. Mamy nadzieję, że już niebawem będzie mógł z niego korzystać.

Skoro mowa o nowych podopiecznych Fundacji, to nie możemy nie wspomnieć o pani Beacie, o której pisaliśmy w poprzednim poście. Pani Beata to niesamowicie ciepła i serdeczna osoba, w której kuchni pachnącej piernikami można poczuć się jak w domu. Nasza Fundacja Chomik – Ku Dobremu wspiera panią Beatę aby jej życiowa pasja jaką jest tworzenie prawdziwie artystycznych wypieków stała się sposobem na życie.

Listopad zdecydowanie był miesiącem naszego podopiecznego Piotrusia GDÓW Fundacja MK 12.31 przez cały miesiąc prowadziła licytację na rzecz Piotrusia oraz zorganizowała świąteczny kiermasz Fundacja Chomik – Ku Dobremu wsparła zarówno licytacje jak i kiermasz, wystawiając produkty zarówno ręcznie przez nas wykonywane jak i ozdoby świąteczne pochodzące ze sklepu Chomik Gdów. Cieszy nas to, że rozwija się sieć wzajemnego wsparcia naszych podopiecznych. Tak też stało się przy wsparciu dla Piotrusia! Wspomniana wcześniej pani Beata wykonała przepiękne pierniczki z wizerunkiem Piotrusia i przekazała je na kiermasz.

Kontynuując naszą współpracę z Środowiskowy Dom Samopomocy w Zagórzanach w listopadzie na spotkaniu Zarządu Fundacji mieliśmy przyjemność gościć panią dyrektor ośrodka Małgorzatę Drzewniak. Spotkanie zaowocowało planami dalszej współpracy. W listopadzie Fundacja Chomik Ku Dobremu przekazała na rzecz ośrodka ozdoby świąteczne, które posłużą do przygotowania stroików oraz nagrody rzeczowe dla uczestników organizowanego przez placówkę turnieju tenisa stołowego.

Włączamy się także w liczne akcje mikołajkowe i świąteczne. Rozpoczęliśmy od współpracy z Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce która przygotowuję upominki świąteczne dla młodzieży ze Wspólnoty Młodzieży Niepełnosprawnej. Na rzecz tego przedsięwzięcia przekazaliśmy ozdoby świąteczne.

Listopad to również liczne spotkania z naszymi podopiecznymi. Staramy się być w stałym kontakcie i odpowiadać na pojawiające się potrzeby. Zachęcamy również do dołączenia do nowo powstałej grupy Fundacja Chomik – Ku Dobremu Grupa Sympatyków. Grupa ta umożliwi nam budowanie społeczności wzajemnej pomocy i wsparcia.

Serdecznie zapraszamy!

Opowiedz o nas: