Podsumowanie kwietnia

I wtedy przyszedł maj…

Witamy Was już prawdziwie wiosennie! I zapraszamy do podsumowania działań Fundacja Chomik – Ku Dobremu z miesiąca kwietnia!

Od początku działalności naszej Fundacji, wspieramy inne organizacje pomocowe w imię idei, że #razemmozemywiecej. I tak w miesiącu kwietniu odwiedziliśmy zaprzyjaźniony Warsztaty Terapii Zajęciowej Podolany, przekazując uczestnikom tego ośrodka narzędzia ogrodnicze i akcesoria do sprzątania. Tradycją w okresie przedświątecznym stało się też wsparcie dla wyjątkowej Fundacja im. Brata Alberta WTZ w Radwanowicach-Czernichowie. We współpracy z Firmą Chomik Gdów wspieramy tworzenie świątecznych stroików, przekazując gipsowe figurki i inne akcesoria, z których uczestnicy Warsztatów tworzą cuda! Odwiedziny w obu ośrodkach są zawsze dla nas okazją do naładowania się pozytywną energią!

W kwietniu udało nam się również sfinalizować pomysł, który narodził się już dawno. Zakupiliśmy kilka profesjonalnych zestawów medycznych – certyfikowanych toreb z wyposażeniem, które po długim oczekiwaniu związanym z sytuacją na rynku do nas dotarły. Zestawy medyczne oraz partia żywności zakupiona przez Fundacja Chomik – Ku Dobremu trafiły na kilka dni przed Wielkanocą do miejscowości Stryj niedaleko Lwowa gdzie miejscowa parafia stworzyła punkt pomocy dla uchodźców ze wschodu Ukrainy. Przekazanie wsparcia było możliwe dzięki współpracy z OSP Laskowa.

Już od pierwszych dni wojny na Ukrainie, wspieramy lokalnie osoby, które musiały opuścić swoje domy i dotychczasowe życie… Staramy się aby czuli się u nas jak najlepiej, pomagamy w załatwianiu spraw urzędowych ale również przekazujemy pomoc materialną tym najbardziej potrzebującym. W okresie przedświątecznym przygotowaliśmy paczki żywnościowe dla naszych zaprzyjaźnionych rodzin z Ukrainy. Wierzymy, że po każdej burzy wychodzi słońce. Jesteśmy z wami!

Kwiecień był bardzo intensywnym miesiącem z czego bardzo się cieszymy! Naszych podopiecznych wspieramy w pozyskiwaniu dofinansowań do sprzętów ortopedycznych, współpracujemy z urzędami jak i sklepami medycznymi. Już niebawem napiszemy o tym więcej i pokażemy uśmiechnięte buzie naszych podopiecznych

Piękna wiosenna pogoda sprzyja spotkaniom z podopiecznymi. To dla nas ogromna radość móc spędzać z Wami czas. Dzielić te piękne i czasem trudniejsze chwile. Jako, że Fundacja Chomik Ku Dobremu w większości udziela wsparcia lokalnie, bardzo cenimy to, że możemy być blisko naszych podopiecznych

W kwietniu odbyła się również bardzo ważna uroczystość Firmy chomik gdów a mianowicie otwarcie nowej hali. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć! Dziękujemy za obecność naszym podopiecznym Piotrusiowi, Wojtkowi i Piotrowi.

Opowiedz o nas: