Podsumowanie lutego

Podsumowanie lutego w Fundacja Chomik – Ku Dobremu

W ostatnich dniach wszyscy żyjemy w cieniu rosyjskiej agresji na Ukrainę. W obliczu ostatnich dramatycznych wydarzeń również my podejmujemy decyzje dotyczące wsparcia i planujemy pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku wojny. Nasze działania rozpoczęliśmy od zbiórki leków na rzecz ukraińskich szpitali, którą koordynuje Fundacja Emergen. Zaangażowali się w nią zarówno pracownicy firmy Chomik Gdów jak i nasi podopieczni. Często wspominaliśmy tutaj o tym jak ważne jest dla nas stworzenie zintegrowanej grupy wzajemnego wsparcia, teraz w obliczu strasznej tragedii, która dotknęła naszych sąsiadów, widzimy jak wspólne dobro które wytworzyliśmy może pomóc innym. To dzięki pomocy naszych podopiecznych udało się pozyskać specjalistyczny lek dla uciekającej przed wojną młodej dziewczyny z niepełnosprawnością.

A co działo się u nas w lutym?

Mieliśmy przyjemność gościć na sportowej Gali Silesianmma w Mysłowicach. Dzięki współpracy z Fundacja Silesia mogliśmy wesprzeć zbiórkę na rzecz rehabilitacji naszego podopiecznego Szczepana Powrót Szczepana.

Jak w każdym miesiącu spotykamy się z naszymi podopiecznymi jak i z nowymi osobami, których staramy się wspierać w często bardzo trudnych sytuacjach życiowych. Obecnie nasza Fundacja wspiera 45 podopiecznych, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie by móc odpowiednio reagować na ich potrzeby.

Początek nowego roku przynosi wiele zmian także w samej Fundacji, a zwłaszcza w jej Zarządzie. W lutym powiększył się skład Zarządu Fundacji Chomik – Ku Dobremu. W szerszym gronie będziemy mogli podejmować szereg nowych inicjatyw pomocowych i zwiększać zakres udzielanej pomocy. Już niebawem przedstawimy wam nowych członków zarządu.

Również w minionym miesiącu zostaliśmy właścicielami pięknego czerwonego samochodu, który możecie zobaczyć na grafice poniżej. Wypatrujcie się nas na drogach!

Opowiedz o nas: