Wsparcie dla Patryka

Nie zatrzymujemy się w pomaganiu! Dziś poznacie Patryka.

W obliczu obecnych dramatycznych wydarzeń na Ukrainie, kierujemy większość naszych działań pomocowych dla osób poszkodowanych w wyniku wojny. Pomagamy lokalnie i staramy się jak najlepiej odpowiadać na pojawiające się potrzeby. Jednak pomimo pojawiających się wyzwań, nie zapominamy o naszych podopiecznych.

Udzielamy stałego wsparcia w zakresie finansowania rehabilitacji jak i pozyskiwania specjalistycznych sprzętów medycznych. Pozostajemy w stałym kontakcie i razem idziemy Ku Dobremu!

Dziś chcemy przedstawić wam historię bardzo dzielnego chłopca o niebieskich oczach – naszego podopiecznego Patryka. Jego pierwsze dni życia wypełnione były ogromną walką o każdy oddech… Patryś urodził się jako skrajny wcześniak na skutek czego doznał rozległego krwotoku śródmózgowego. Nasz podopieczny wygrał walkę o życie, jednak każdego dnia musi zmagać się ze skutkami krwotoku, jakimi są miedzy innymi retinopatia, porażenie mózgowe , epilepsja i wiele innych schorzeń, o których tak ciężko mówić patrząc w radosne niebieskie oczka Patryka.

Nasz podopieczny dzielnie znosi wszelkie dolegliwości i czerpie radość z każdej chwili., choć nie może samodzielnie chodzić, siedzieć ani mówić. Jednak ma to co najważniejsze ogromną miłość, troskę rodziców i najbliższych.

Patryk jest podopiecznym naszej Fundacji od lutego 2021 roku. Fundacja Chomik-Ku Dobremu już od roku finansuje jego rehabilitację, to już niemal 100 godzin wspólnej pracy, niezbędnej w walce o sprawność. Nagrodą dla nas jest każdy drobny postęp i choć wiemy że przed Patrykiem jeszcze długa droga to razem z nim zmierzamy Ku Dobremu!

Opowiedz o nas: