Wsparcie dla Julki

Każdy kto ją zna wie ile w niej szczerej radości i jak bardzo lubi przebywać w gronie przyjaciół.

To Julka, kolejna podopieczna Fundacji Chomik – Ku Dobremu, o której chcemy Wam opowiedzieć!

Julka choruje na rzadką chorobę genetyczną (zespół kociego krzyku). W Polsce zmaga się z nią zaledwie około pięćdziesięcioro dzieci. Choroba ta powoduje upośledzenie psycho – ruchowe, które wpływa na trudności w chodzeniu czy czynnościach samoobsługowych, obniżone są też zdolności poznawcze a możliwość komunikacji przez mowę mocno ograniczona. Julka pomimo wielu ograniczeń każdego dnia z uśmiechem kroczy przez życie.

Nieocenioną rolę w jej życiu pełni jej rodzina a w szczególności najlepsza przyjaciółka – mama. Nasza podopieczna ma ogromne szczęście dorastać w atmosferze miłości i akceptacji. Nasza podopieczna ma wielkie, złote serce, otwarte na kontakt z drugim człowiekiem. Jest przy tym niesłychanie towarzyska, uwielbia spędzać czas na wycieczkach, spotkaniach ze znajomymi, po prostu w gronie przyjaciół.

Julka dzięki stałej i regularnej rehabilitacji oraz ogromnemu wsparciu najbliższych potrafi się samodzielnie poruszać oraz porozumiewać za pomocą prostych zdań, te umiejętności, mocno ograniczone przez chorobę, by nie zaniknąć, muszą być stale ćwiczone. W tym zakresie Julka i jej rodzina mogą liczyć na naszą pomoc.

Fundacja Chomik – Ku Dobremu wspiera Julkę od października 2020 roku. Stale opłacamy rehabilitację, z której Julka korzysta w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Dobrej. Dodatkowo pomogliśmy sfinansować sprzęt, którego używa do rehabilitacji w domu i turnus rehabilitacyjny, na który wybiera się już niebawem.

Opowiedz o nas: