Wózek dla Wojtka

Wojtek – człowiek o niezwykłym uśmiechu i wielkiej radości życia!

Wojtek trafił pod skrzydła Fundacji Chomik – Ku Dobremu w listopadzie 2021 roku, choć z Pauliną zna się znacznie dłużej. Poznajcie go dziś nieco bliżej.

Rozmawiając o Wojtku zawsze mimowolnie się uśmiechamy, bo jak nikt inny potrafi rozchmurzyć nas swoim pogodnym usposobieniem, a każde z nim spotkanie daje zastrzyk pozytywnej energii. To czego możemy się od niego uczyć to zdecydowanie radości z każdej chwili, ogromnej ciekawości świata i szczerego zachwytu nad każdym, z pozoru niepozornym, jego fragmentem.

Odznacza go niezwykła muzykalność i zamiłowanie do piosenek. Podczas każdego z naszych spotkań rozmawiamy o muzyce a nawet wspólnie śpiewamy! Zainteresowanie muzyką i ogromna muzyczna wrażliwość towarzyszy Wojtkowi od najmłodszych lat. Wzrastał w domu pełnym muzyki, w otoczeniu wspaniałych dźwięków, gdyż jego tata jest kompozytorem i znawcą muzycznego świata.

Ważnym dla Wojtka miejscem jest Środowiskowy Dom Samopomocy „Klub Aktywności”, do którego uczęszcza już od wielu lat. To miejsce, w którym może dzielić swoją codzienność z przyjaciółmi, w niemal domowej atmosferze. Wojtek świetnie odnajduje się w towarzystwie, lubi spotkania w szerszym gronie, podczas których daje o sobie znać jego towarzyskie nastawienie i wzorowe maniery. Choć od dziecka zmaga się z fizyczną niepełnosprawnością i intelektualnymi ograniczeniami, dzięki wsparciu kochającej rodziny i życzliwych ludzi wiedzie szczęśliwe życie, szczerze doceniając jego smaki, zapachy i dźwięki.

Fundacja Chomik Ku Dobremu wspierając Wojtka, pomogła dopełnić wszystkich formalności związanych z zakupem nowego wózka oraz dołożyła finansową cegiełkę do jego pozyskania. Piękny niebieski kolor oczywiście wybierał On sam!

Opowiedz o nas: