Spotkanie informacyjne z OWiT na temat nowoczesnych technologii asystujących dla osób z niepełnosprawnością.

Chcielibyśmy ZAPROSIĆ Was na spotkanie informacyjne z przedstawicielami Ośrodka Wsparcia i Testów (OWiT) z Krakowa. Tematem spotkania będą technologie asystujące dla osób z niepełnosprawnością. 😍

Czym jest OWiT?

OWiT Kraków jest nowym ośrodkiem, który powstał jako pierwszy w województwie małopolskim. Działa na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rodzin ❤️. Instruuje w optymalnym wyborze odpowiednich do indywidualnych potrzeb technologii asystujących. Prowadzi wstępne instruktaże dotyczące działania technologii asystujących, oraz najważniejsze – WYPOŻYCZA nieodpłatnie sprzęt, urządzenia i oprogramowanie do testowania w warunkach domowych 😍.

Zadaniem OWiT jest zwiększenie, podtrzymanie bądź poprawienie samodzielnego funkcjonowanie OzN. Pracownicy pomagają w zakresie doboru optymalnych narzędzi wspomagających jak np. MÓWik, nowoczesne programy do powiększania treści z ekranu komputera, (dedykowane osobom niewidzącym i niedowidzącym), przenośne lupy elektroniczne, odtwarzacze książki mówionej, tablety czy laptopy 😍.

Urządzenia te wspomagają OzN w wielu płaszczyznach życia codziennego, np. podstawowej komunikacji w domu, szkole, pracy, czytaniu, szukaniu informacji. Sprzęt ten pozwala osobom z niepełnosprawnością poczuć się być bardziej samodzielnym, swobodnym oraz odważnym 🫶 💪.

🤝 Wspólnymi siłami organizujemy SPOTKANIE dla WSZYSTKICH chętnych osób z różnorakimi potrzebami, niepełnosprawnością jak i ich opiekunów 🥰.

Spotkanie pozwoli poznać i przetestować nowoczesne technologie dedykowane osóbom z niepełnosprawnościami. Pracownicy przedstawią między innymi zalety komunikacji zastępczej i alternatywnej AAC.

Na spotkaniu do Państwa dyspozycji będą również obecni przedstawiciele PFRON Oddział Małopolski oraz Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Krakowa 🥰.

Serdecznie ZAPRASZAMY w środę 26.04 o godz. 10.00 do Kawiarni Rabatka w nowym ośrodku Raba Resort Gdów – Domki pod Krakowem na gdowskim Zarabiu ❤️

Opowiedz o nas: