Natalka K

Poznajcie naszą podopieczną Natalkę!

Natalka ma ogromne szczęście wychowywać się w rodzinie pełnej miłości, ciepła i troski. Musicie uwierzyć nam na słowo ale atmosfera panująca w domu Natalii jest naprawdę wyjątkowa. Oprócz kochających Rodziców, naszą podopieczną wspiera czwórka rodzeństwa. Natalia zawsze może liczyć na nich i nigdy się nie nudzi.

Radosna i wesoła Natalka każdego dnia dzielnie walczy z chorobą, zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz z padaczką lekooporną. Jest pod opieką lekarzy specjalistów: neurologa, ortopedy i laryngologa. Nasza dzielna Natalia przeszła aż pięć operacji wydłużania ścięgien. Na co dzień zmaga się naprzemienie z obniżonym (hipotonia) jak i wzmożonym (hipertonia) napięciem mięśniowym. Jednak pomimo tych wszystkich trudności, z twarzy Natalki nie znika piękny uśmiech. Natalka potrafi samodzielnie siedzieć oraz poruszać się na czworaka, jednak wyjścia wymagają już wsparcia wózka.
 

W pięknych i bystrych oczach naszej podopiecznej nieustannie widać radość życia i ciekawość świata.  Natalka jest uczennicą Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dobrej, w którym bierze udział w rehabilitacji finansowanej przez Fundację Chomik Ku Dobremu.

Opowiedz o nas: