Natalka Z

Natalka ma 13 lat i jest pierwszą podopieczną Fundacji, to dzięki niej zaczęliśmy naszą wspólną drogę Ku Dobremu
 
 
 
Nasza podopieczna najbardziej lubi spędzać czas ze swoją mamą i siostrą. Kiedy wokół jest zbyt spokojnie z buzi Natalki znika uśmiech i nawet jej wesoły piesek nie jest w stanie jej rozweselić.
 

Natalka nie może bawić się sama, ponieważ cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, które powoduje, że jej mięśnie są bardzo sztywne i napięte. Spastyczność mięśni wpływa na brak kontroli rąk i nóg Natalki. Pomimo wielu godzin rehabilitacji, na której Natalka naprawdę ciężko pracuję, nie jest ona w stanie samodzielnie siedzieć, chodzić i mówić. Jednak Ci, którzy znają ją dobrze, potrafią wiele wyczytać z pięknych oczu i uśmiechu Natalii.

Natalka jest uczennicą Zespół Szkół Specjalnych nr 11 w Krakowie. Choć droga do Krakowa zajmuje jej dużo czasu (czasem to prawie godzina w jedną stronę), Natalia bardzo lubi tam chodzić. Czas spędzony z nauczycielami i przyjaciółmi jest dla niej bezcenny. Musicie wiedzieć, że chociaż nasza podopieczna nie mówi, to bardzo lubi towarzystwo innych i ogromnie ceni poświęcaną jej uwagę.
Ostatni rok był dla Natalki bardzo trudny, ze względu na epidemię przez długi czas nie chodziła do szkoły. Choć w tym czasie szkoła zapewniała zajęcia zdalne, dla Natalki taka forma nauki nie była łatwa. Na szczęście kochająca mama naszej podopiecznej, włożyła dużo pracy, aby Natalia jak najmniej odczuła skutki braku zajęć stacjonarnych w szkole. 
 
Opowiedz o nas: