Mateusz

Mam na imię Mateusz i mam 11 lat.

Mateuszek to młodzieniec, który chętnie poznaje otaczający Go świat. Mimo tego, że Jego życie jest zupełnie inne, niż rówieśników. 

Po urodzeniu chłopca, Rodzice otrzymali informację, że u Ich wyczekiwanego Synka zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe, niedowład czterokończynowy, małogłowie wrodzone oraz okrutną padaczkę lekooporną. 

Od pierwszych dni życia, codzienność Mateuszka to ciągłe ćwiczenia, rehabilitacje. Każdy „kroczek” do przodu to wielki sukces i motywacja, że intensywna walka o sprawność – ma sens. 

Mateuszek nosi w sobie wielkie pokłady siły, ale mimo tego nie potrafi chodzić, mówić. Uzależniony jest od osób trzecich. To kochający i zawsze wspierający Rodzice i Brat są Jego codziennym wsparciem. To Oni pokazują Mu piękny otaczający Go świat. Czuwaja przy Nim dniem i nocą. Karmia, bawią się, przytulają – nie pozwalają by czuł sie samotny. Nasz Podopieczny uwielbia, gdy wokół Niego „kręci” się ukochany piesek. radość wtedy jest bezcenna a chichot Mateuszka rozbrzmiewa po domu . 

Opowiedz o nas: