Łukasz

Poznajcie historię Łukasza

Poznajcię historię pełną walki, miłości i nadziei – historię Łukasza, podopiecznego naszej Fundacji. Dzień 22 grudnia 2016 roku zmienił wszystko w jego dotychczasowym życiu. Łukasz uległ wypadkowi w pracy, spadł z drabiny uderzając głową o betonową posadzkę. W krytycznym stanie trafił do szpitala, gdzie rozpoczęła się jego walka o życie. Doznał licznych złamań kości czaszki, wystąpił krwiak podtwardówkowy, obrzęk mózgu.

Rokowania lekarzy nie były dobre, jednak wola życia jaką wykazał się Łukasz jest ogromna. Łukasz po wielu trudnych pobytach w szpitalu, intensywnej rehabilitacji w Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM , obecnie przebywa w domu, gdzie rodzina zapewnia mu jak najlepszą opiekę i wsparcie. Aktualnie Łukasz jest w stanie minimalnej świadomości, oddycha przez rurkę tracheostomijną, sporadycznie wymaga wsparcia tlenoterapią, jest cewnikowany i karmiony dojelitowo przez PEG. Jednak nie poddaję się w codziennej walce o powrót do kochającej rodziny i życia jakie zostawił i które na niego czeka.

W procesie zdrowienia i wybudzania ze śpiączki bardzo ważne jest wsparcie najbliższych, codzienne rozmowy, okazywanie uczuć i wiara, że wszystko idzie ku dobremu. Kochający rodzice i siostry Łukasza opiekują się nim codziennie z ogromnym zaangażowaniem i miłością, dzięki temu Łukasz małymi kroczkami zbliża się do osiągania sprawności.

Opowiedz o nas: