Teoś

Poznajcie Teosia

Teoś ma sześć lat, tak jak inne dzieci w jego wieku jest pełen energii i chęci odkrywania świata. Każde nowe doświadczenie i nowy krok (dosłownie i w przenośni) nie przychodzą mu jednak tak łatwo jak jego rówieśnikom.

Teoś urodził się jako skrajny wcześniak z bardzo niską masą urodzeniową. W skutek dalszych komplikacji przeszedł liczne wylewy śródczaszkowe, których skutkiem jest m.in. mózgowe porażenie dziecięce. Jednak najtrudniejszą do opanowania okazała się padaczka lekooporna, w najgorszych okresach zmagał się nawet z sześćdziesięcioma napadami dziennie, które niweczyły cały trud wkładany w rehabilitację. Żył i rozwijał się wbrew diagnozom lekarzy.
 
A w 2021 roku zaskoczył wszystkich! Wiosną ogromna liczba ludzi dobrej woli zaangażowała się w zbiórkę na leczenie Teosia w Schön Klinik w Niemczech, wtedy też spotkaliśmy go po raz pierwszy. W klinice Teoś przygotowywany był do skomplikowanej operacji, która miała być jedyną szansą na uwolnienie chłopca od ataków padaczki.
 
Przeszedł wiele zabiegów, badań i diagnoz… decyzja o zabiegu właściwie zapadła i wtedy zdarzyło się coś co wymyka się zdrowemu rozsądkowi i wiedzy najlepszych profesorów… napady padaczki zaczęły samoistnie wygasać! Mocno wierzymy, że odeszły na zawsze. 

To o co tak długo walczył stało się realne… Chłopiec porusza się samodzielnie, ćwiczy, uczy się nowych rzeczy. Życie wolne od epilepsji wiąże się z szeregiem pozytywnych zmian w Jego życiu. Teoś może rozwijać się i spędzać czas z rówieśnikami, uczęszcza do przedszkola integracyjnego. Dzięki naszej Fundacji, która zakupiła Mu teblet z oprogramowaniem MÓWik – zaczął się komunikować. Zmotywowało Go to ogromnie do prób mówienia. Mowa nie jest idealna, ale co najważniejsze daje Teosiowi ogromną satysfakcję, a Rodzicom ugromną ulgę i powód do dumy. Jego uśmiech i radość potrafią rozchmurzyć każdego.