Czas byście poznali naszego kolejnego podopiecznego – Kubusia.

Kuba to dwuletni chłopiec, który tak jak jego rówieśnicy chciałby siedzieć, chodzić, rozmawiać, poznawać świat…

Życie jednak Go nie oszczędziło. Zdiagnozowano u Niego niezwykle rzadką chorobę – encefalopatię padaczkową 😔. W trakcie ciąży nic nie wskazywało na chorobę, zaraz po urodzeniu otrzymał 10/10 punktów w skali Apgar. Problemy zaczęły pojawiać się już w pierwszej dobie życia. Niestety chłopiec jest dzieckiem leżącym, zmagającym się z wieloma dolegliwościami 😞 Choroba odebrała Mu nadzieję na samodzielność… 😔. Dopiero od niedawna, świadomie się uśmiecha 😇

Wspaniali Rodzice znaleźli w sobie siłę i robią wszystko co mogą, szukają wszelakich rozwiązań, aby stawić opór chorobie, sprostać nowej rzeczywistości 💪 💚 ❤️ . Otaczają Kubusia niesamowitą troską, zapewniają Mu na co dzień terapię domową oraz wyjazdową.

Niestety na chorobę Kubusia leku nie ma, leczenie ma charakter zapobiegawczy i objawowy. Co nie znaczy, że nie trzeba szukać nowych rozwiązań i form terapii ❤️.

Kubuś z Mamą wrócił niedawno z pierwszego turnusu rehabilitacyjnego w ośrodku Michałkowo, z którego są bardzo zadowoleni i już myślą o kolejnym 🥰 Rehabilitacja na turnusie wygląda zdecydowanie inaczej niż w domu, jest bardzo intensywna. Chory poddany jest wielu ćwiczeniom, zabiegom, spotyka się z wieloma rehabilitantami. A wiadomo, że fachowe ręce specjalistów potrafią wiele zdziałać. Nawet gdy efekty nie są widocznie od razu, ale przynoszą drobne sukcesy oraz dają nadzieję na lepsze rokowania 😊💪

Nasz Mały Wojownik, mimo lekkich protestów dzielnie ćwiczył i udowodnił, że chce zawalczyć o nowe umiejętności. Pokazał między innymi, że może chwilkę kontrolować utrzymanie swojej główki 💪 😘. Ulubionymi zajęciami dla Kubusia była dogoterapia 🦮. Dał do zrozumienia swoim Rodzicom, że rehabilitacja z psem sprawia mu niesamowitą frajdę 😁 😍 🥳 Teraz Oni, muszą pomyśleć o nowym czworonożnym członku rodziny 😃 🐕.

Fundacja Chomik Ku Dobremu wsparła Rodziców w sfinansowaniu wyjazdu na turnus 🫶 ❤️.

Opowiedz o nas: