Budowa Centrum Rehabilitacji.

Chcielibyśmy się podzielić z Wami ważną nowiną ❤️

Jak wiecie w  Fundacji Chomik – Ku Dobremu wciąż pomagamy i wspieramy liczną grupę naszych Podopiecznych ❤️. Lubimy obserwować Ich postępy, choć zwykle są okupione dużym wysiłkiem. Ich zapał i ciężka praca nad poprawą swojej sprawności, daje nam motywację do dalszych działań. Po prostu widzimy że warto!

Znaczna część naszych Podopiecznych korzysta z rehabilitacji domowej, w której kosztach niezmiennie partycypujemy. Zauważyliśmy niedobór takich usług w naszym regionie. Słaba dostępność dotyczy nie tylko rehabilitacji domowej, ale przede wszystkim tej udzielanej stacjonarnie, w trybie ambulatoryjnym. 

Z tego powodu, zastanawiając się nad przyszłością i planując dalszy rozwój Fundacji, zrodził się plan budowy Centrum Rehabilitacji 🏣, które zwiększy dostępność świadczeń z zakresu rehabilitacji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Placówka ułatwi dostęp do usług rehabilitacyjnych nie tylko naszym Podopiecznym, ale również mieszkańcom Gdowa i okolic posiadającym wskazania lekarskie do rehabilitacji. Będzie ono stanowić swoiste centrum ogniskujące najlepszy sprzęt i doświadczonych terapeutów wokół osób wymagających troskliwej opieki.

Zdajemy sobie sprawę, że osób potrzebujących jest dużo, liczba ta będzie się powiększać, nawet przez tzw. choroby cywilizacyjne, które będą dotykać coraz większą grupę osób. Z informacji, które posiadamy, obecnie chorzy z naszych okolic czekają na zabiegi aż do 9 miesięcy, a ze skierowaniem w trybie pilnym od 4 do 5 miesięcy. Postanowiliśmy zmienić ten stan.

Nowoczesne Centrum Rehabilitacyjne powstanie przy ul. Obrytka. Mamy już projekt oraz otrzymaliśmy pozwolenie na budowę. Prace rozpoczną się już niebawem, w najbliższych miesiącach. Zakończenie pierwszego etapu – stan „surowy otwarty”, zaplanowany jest na koniec roku 2023.

W placówce będą mieściły się gabinety lekarskie, sala gimnastyczna oraz kilkanaście gabinetów przeznaczonych do prowadzenia kinezyterapii (zabiegi wykorzystujące ruch jako bodziec leczniczy) oraz fizykoterapii (zabiegi bazujące na bodźcach fizykalnych). Według planów w Ośrodku Rehabilitacyjnym Fundacji Chomik – Ku Dobremu znajdą się między innymi gabinety: światłolecznictwa, leczenia ultradźwiękami, laserem, falą uderzeniową, polem magnetycznym o niskiej częstotliwości (magnetronik) oraz krioterapii. Ofertę uzupełnią także gabinety przeznaczone do masażu leczniczego i akupunktury.

Koszt budowy i wyposażenia ośrodka szacujemy na ponad 9 milionów złotych. Pierwsze stadium inwestycji, jakim jest budowa stanu „surowego, otwartego”, planujemy pokryć z środków własnych. Sfinansowanie kolejnych etapów wymagać będzie wsparcia darczyńców, na które liczymy razem z Podopiecznymi. 🫶 🙏 😇

– Mamy nadzieję na pomoc darczyńców, ludzi dobrej woli, którzy dostrzegą celowość działania Fundacji i budowy Centrum Rehabilitacyjnego – zapewnia p. Marek Świeży, założyciel naszej Fundacji. Być może pojawi się możliwość uzyskania wsparcia ze środków społecznych. Wszelka pomoc może znacznie skrócić termin realizacji budowy i uruchomienia ośrodka.

Bieżącą działalność naszej Fundacji Chomik – Ku Dobremu oraz plany związane z powstaniem Ośrodka Rehabilitacyjnego można wesprzeć przekazując darowiznę na cele statutowe, na konto
o numerze 41 1140 2004 0000 3102 7914 1229

Mamy również nadzieję, że uda się nam dotrzeć do wielu osób o dobrym sercu, oczywiście z Waszą pomocą, dlatego prosimy o przesyłanie tej informacji dalej 💪 😊

Rozwijamy skrzydła … dla Was ❤️

Opowiedz o nas: