35 lecie Fundacji im. Brata Alberta

W dniu 21 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć na uroczystości 35-lecia Fundacja im. Brata Alberta.

Fundacja ta jest najstarszą fundacją działającą w Polsce, od 35 lat niesie pomocy osobom ubogim i niepełnosprawnym intelektualnie prowadząc na terenie całej Polski Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Domy Pomocy Społecznej, Świetlice Środowiskowe oraz Dzienny Dom Seniora.

Jedną z jednostek organizacyjnych Fundacji są Fundacja im. Brata Alberta WTZ w Radwanowicach-Czernichowie. Firma Chomik Gdów od lat regularnie wspierała tę jednostkę przekazując gipsowe figurki i inne materiały, które uczestnicy WTZ wykorzystują w tworzeniu rękodzieła. Wsparcie to, od momentu swojego powstania kontynuuje Fundacja Chomik – Ku Dobremu.

Podczas wtorkowej uroczystości nasza Fundacja została wyróżniona i odznaczona medalem wdzięczności „Dobroczyńcom za serce i miłość” za wspieranie osób z niepełnosprawnościami – podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy uczestniczyć w tak pięknej uroczystości i z całego serca dziękujemy za to wyjątkowe wyróżnienie.

Opowiedz o nas: