17 listopad – Światowy Dzień Wcześniaka.

Kochani 💜 dzisiaj swoję święto mają Wcześniaki 💜

17 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka 💜

Wcześniactwo jest bardzo poważnym problemem o zasięgu globalnym. Wcześniakiem określa się dziecko urodzone między 22 a 37 tygodniem ciąży. Według statystyk około 15 milionów dzieci na całym świecie rodzi się przedwcześnie każdego roku, co oznacza jedno na 10 dzieci. W Polsce liczba wcześniaków urodzonych każdego roku to około 26 tysięcy.

💜 Skrajnie niedojrzałe noworodki wymagają intensywnego leczenia po porodzie i specjalnego postępowania od pierwszych chwil życia, wielu złożonych procedur medycznych oraz wielotygodniowego pobytu w oddziale. Przedwczesny poród może mieć wpływ na przyszły rozwój dziecka. Stanowi również bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia. Wpływa nie tylko na problemy we wczesnym etapie życia, ale również na rozwój w późniejszych latach. Mogą być to m.in. trudności w uczeniu się i zaburzenia ruchowe, mózgowe porażenie dziecięce, deficyt sensoryczny, problemy układu krążenia.

Obrazek skarpetek na sznurku oraz fioletowe oświetlenie zostały symbolem Światowego Dnia Wcześniaka, ponieważ kolor fioletowy jest identyfikowany z delikatnością i wyjątkowością. Symbolizuje waleczność 🥰 💜

Ślemy uściski 🤗 wszystkim Wcześniakom, a zwłaszcza naszym Fundacyjnym i ich Rodzicom.
Życzymy zdrowia i wytrwałości w dążeniu do pełni sprawności. 🥰 😘 🤗

💜 💜 💜 Pamiętajcie, Wasze dzieci to prawdziwi Bohaterowie! 💜 💜 💜 🦸‍♂️ 🦸‍♀️ 💜 💜 💜

Opowiedz o nas: